admin/ Sierpień 16, 2017/ PORADY, TRENDY

Idea tzw. „smart shoppingu” czyli mądrego kupowania tak by nie przepłacać i móc co nieco zaoszczędzić, staje się coraz popularniejsza, zyskując sobie zwolenników na całym świcie.

Metoda ta nie jest zbyt skomplikowana i wymagająca od nas nie wiadomo jakich wyrzeczeń, bowiem jej główną podstawą jest nie uleganie presji dyktowanych nam przez duże koncerny, np. odzieżowe, a swoje zakupowe potrzeby realizować poza sezonem lub na organizowanych wyprzedażach.

Wyprzedaż to okazja, z której najchętniej korzystają osoby wyznające ideę smart shoppingu, bowiem można sobie wówczas pozwolić na odwiedzenie markowych sklepów i zakup wysokiej jakości odzieży w atrakcyjnych cenach. Kupowanie pod wpływem impulsu jest najczęstszym błędem, który popełniamy wybierając się na zakupy, a nawet przechodząc obok wystawy sklepowej. Ładna ekspozycja może na wielu osobach zrobić wrażenie, jednak nie dajmy się zwieść, bowiem tego właśnie oczekują koncerny handlowe.

smart shopping

Widząc produkty przecenione warto zawsze porównać ich ceny z innymi sklepami oferującymi sprzedaż w internecie bowiem nie zawsze duża obniżka będzie oznaczać atrakcyjną dla nas cenę. Wartość bazowa produktu będzie miała tutaj duże znaczenie, bowiem to od niej liczona jest obniżka, zatem większy rabat wcale nie musi być dla nas okazją, jeżeli cena początkowa produktu była większa niż w innych sklepach. To jedna z częstszych pułapek, na które dajemy się nabierać, dlatego zanim zdecydujemy się na wydanie swoich pieniędzy, warto dobrze się zastanowić.

Porównywanie cen produktów w dzisiejszych czasach stało się dziecinnie łatwe dzięki smartfonom, które każdy z nas nosi w kieszeni. Błyskawiczny dostęp do internetu oferuje nam niemal nieograniczone możliwości i uzyskanie istotnych dla nas informacji w zaledwie kilka chwil, dlatego emocje i impulsy spowodowane dostrzeżeniem promocji nie powinny podejmować za nas decyzji.

Równie ważny jest czas, w którym planujemy robić swoje zakupy. Mechanizm wyboru odpowiedniej pory jest również bardzo prosty, bowiem opiera się głównie na przeciwieństwach tego, co do tej pory wydawało nam się najbardziej sensowne. Chcąc zatem kupić kurtkę zimową, nie należy robić tego w sezonie zimowym, kiedy taki towar zyskuje największą wartość. Schyłek zimy, a także sezony wiosenne i letnie to doskonały moment by upolować kurtki w promocji. Analogicznie do tej sytuacji możemy również podejść do zakupu odzieży letniej w sezonach zimowych, gdzie taki towar nie jest czymś, na czym sklepy skupiają swoją uwagę. Dzięki takim zakupom możemy oszczędzić naprawdę sporo pieniędzy i cieszyć się wysokiej jakości produktami w kilka miesięcy po ich zakupie, kiedy znów staną się „na czasie”.

mądre zakupy

Do porównania cen i czasu swoich zakupów, warto dorzucić jeszcze miejsce, w którym je robimy. Coraz częściej bowiem rezygnujemy z sieciówek na rzecz mniejszych sklepów, ze szczególnym uwzględnieniem outletów. Specyfika sklepów takich jak outlety odzieżowe, których podstawą działania jest oferowanie klientom artykułów wysokiej jakości w niskich cenach to doskonałe miejsce do rozpoczęcia swoich przemyślanych zakupów.

Pamiętajmy, że smart shopping nie oznacza rezygnacji z zaspokajania swoich potrzeb materialnych, oznacza on zaspokajanie ich w rozsądny sposób, tak by czerpać z nich jak najwięcej korzyści i nie przepłacać tam, gdzie nie jest to konieczne.

 

Szukasz doskonałych ofert? Sprawdź: kurtki promocje