admin/ Sierpień 4, 2016/ PORADY, STYLIZACJE, TRENDY/ 0 comments

Obowiązkowym elementem każdej rockowej stylizacji jest kurtka Ramoneska. Jest to potoczna nazwa powstałej w roku 1928 motocyklowej kurtki Perfecto zaprojektowanej przez Ivringa Schotta. Początkowo używana wyłącznie jako ubiór motocyklowy w latach 60 i 70 weszła do ogólnej kultury dzięki zespołowi Rammones, który był pierwszym punkowym zespołem na świecie. Od tamtej chwili stanowiła obowiązkowy element każdego fana ciężkiego grania. Rockowcy bardzo często „ozdabiali” swoje kurtki ćwiekami, naszywkami i różnymi innymi gadżetami nadającym im unikalny styl.

Ostatnimi laty Ramoneska wyszła ze świata rocka i stała się popularna wśród wszelkich subkultur. Najbardziej klasyczny krój ramoneski to skórzana, krótka kurtka Ramoneska charakteryzująca się podwójnymi klapami, zamkiem przesuniętym w bok i ćwiekowymi wstawkami.

Obecnie Ramoneska ewoluowała w stronę buntowniczego, ale jednocześnie seksownego okrycia wierzchniego dla kobiet. Popularyzacja tej kurtki wynika właśnie z buntowniczego pochodzenia. Mimo, że stała się bardziej popularna, to w klasycznym wydaniu z ćwiekami dobrze wygląda na kobiecie pewnej siebie. Nie jest więc to wybór dla każdego.

Bardzo ładne stylizacje połączone z ramoneską to czarne spodnie rurki, oraz buty na obcasie połączone z ciemną bluzką oraz biżuterią w kolorze srebrnym.

Jeśli jesteście kobietami pewnymi siebie chcącymi pokazać swoją buntowniczą duszę to polecam kurtkę ramoneskę na okres jesienny oraz wiosenny. Kurtka ta jest wygodna, ale nie jest zbyt ciepła dlatego nadaje się na sezony jesienno- wiosenne.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*