admin/ Październik 20, 2017/ TRENDY

W świecie mody znane są takie określenia jak street style i street fashion, którym określa się ubrania zaprojektowane w myślą i przeznaczeniem do codziennego wykorzystania. Takie ubrania z założenia mają sprawdzić się jako wygodne i w których można udać się zarówno do szkoły, na randkę, na spacer czy spotkanie z przyjaciółmi.

Ubrania w stylu ulicznym to ubrania, które sprawdzą się zarówno w profesjonalnej sesji zdjęciowej czy na pokazach mody, ale także mają bardzo praktyczne zastosowanie na co dzień. W ich projektach stawia się przede wszystkim na luz i wygodę, a także pewną dozę neutralności, dzięki czemu łatwo komponuje się zestawy ubrań na wiele różnych okazji. W takim wydaniu, nie zostawia się miejsca na szokowanie i kreowanie odważnych trendów, liczy się funkcjonalność oraz wygoda w każdej sytuacji.

tanie ciuchy męskie

Moda w stylu ulicznym znacząco różni się od tej prezentowanej nam na światowych wybiegach, jednak nieraz czerpie z niej wiele inspiracji. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem pokazy mody prezentują zazwyczaj bardzo specyficzne, artystyczne spojrzenie projektantów, które bardzo ciężko jest odwzorować w elementach codziennego stroju. Dlatego odzież dostępna w sklepach, mimo że czerpie z aktualnych trendów, zazwyczaj wygląda nieco inaczej.

W świecie street fashion najważniejszy jest luz i wygoda. Latem mogą to być więc lekkie, przewiewne tkaniny, jesienią zaś ubrania nieco cieplejsze, np. pikowane kurtki. Bardzo często styl uliczny jest mylnie klasyfikowany, jako styl, w którym dominują szerokie spodnie, dresy, czapki z daszkiem, jednak stul street a hip hop lub skate to zdecydowanie dwie różne bajki. Nieodzownymi elementami odzieży i stylizacji ulicznej są kolorowe T-shirty, jeansy, bluzy z kapturem lub rozpinane, wygodne buty sportowe lub na płaskiej podeszwie, czy ubrania które czerpią inspiracje z wzorów militarnych, np. spodnie bojówki.

tanie ciuchy męskie

Bardzo często wyznacznikiem trendów dla mody ulicznej są właśnie ulice największych światowych metropolii – Nowego Jorku, Paryża, Tokyo, Mediolanu, na którym każdego dnia można obserwować mieszankę najróżniejszych stylów i kultur ubierania. Zaczerpnięte inspiracje, dosłownie z ulic, bardzo często trafiają później w mniejszym lub większym stopniu do kanonu różnych marek przygotowujących kolekcję swoich ubrań na dany sezon, zatem w wielu przypadkach moda w stylu ulicznym, można powiedzieć zatacza koło i wraca z powrotem na ulice.

Moda w stylu ulicznym bardzo często znajduje wiernych odbiorców wśród mężczyzn, bowiem to oni właśnie cenią sobie najbardziej wygodę i luz w każdej sytuacji. Wiele ubrań typowo męskich ma również bardzo uniwersalny charakter, dlatego nadają się jako ubrania na co dzień, jak i na różne specjalne okazje, w co moda w stylu ulicznym wpisuje się doskonale.