admin/ Grudzień 12, 2017/ PORADY, TRENDY

Rashguard to rodzaj nowoczesnej tkaniny. Chociaż materiał tego rodzaju już od dłuższego czasu jest powszechnie wykorzystywany do produkcji profesjonalnej odzieży sportowej, to wciąż jeszcze wiele osób nie do końca wie, jakimi cechami się on charakteryzuje i kiedy warto zdecydować się na jego stosowanie.

Rashguard – najważniejsze informacje

rashguard damskiPierwotnie materiał typu rashguard stosowany był do produkcji strojów do surfingu i windsurfingu. Zadaniem tkaniny było zapewnienie możliwie wysokiego poziomu ochrony przed promieniowaniem słonecznym oraz przed pojawiającymi się obtarciami skóry. Szybko okazało się, że rashguard posiada na tyle korzystne i zarazem uniwersalne właściwości, że z powodzeniem może być wykorzystywany również do produkcji odzieży sportowej innego rodzaju.

Współcześnie najczęściej rashguard stanowi materiał wykorzystywany do produkcji ubrań przeznaczonych dla zawodników sportów walki. Dostępny jest zarówno rashguard damski jak i męski. W przeważającej mierze z opisywanego materiału wytwarza się t-shirty, a czasem także sportowe koszulki z długim rękawem. Rashguard damski charakteryzuje się zazwyczaj nieco bardziej dopasowanym krojem niż modele męskie, jednak zasadnicze właściwości ubrań wytworzonych z prezentowanego materiału, zawsze pozostają takie same.

Rashguard – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Podstawową zaletą wykorzystywania odzieży typu rashguard jest wspomniana już powyżej ochrona ciała przed obtarciami oraz drobnymi infekcjami skórnymi. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że opisywany materiał charakteryzuje się znacznie wyższym poziomem oddychalności niż chociażby klasyczna bawełna. Jednocześnie warto pamiętać, że rashguard nie jest materiałem termicznym, w związku z tym zupełnie nie sprawdzi się w sytuacjach, w których zależeć nam będzie na możliwie dużej ochronie ciała przed niskimi temperaturami i wiatrem. Zasadniczo można przyjąć, że ubrania wykonane z materiału rashguard doskonale sprawdzą się w trakcie uprawiania różnego rodzaju sportów halowych, czyli takich, które odbywają się wewnątrz budynków. Jeśli więc tylko uznamy, że aktywność fizyczna przeprowadzana na hali, siłowni lub ringu będzie odpowiednia dla nas, to wybierzmy nasz ulubiony rashguard damski lub męski i rozpocznijmy przygodę z profesjonalnymi treningami.