admin/ Październik 27, 2015/ PORADY/ 0 comments

Ołówkowa spódnica w swoim obecnym designie, po raz pierwszy została pokazana w kolekcji Christiana Diora w latach 40. Jej największą fanką była Marylin Monroe, która uwielbiała za pomocą odzieży podkreślać swoje kobiece kształty. Jeszcze do niedawna spódnica ołówkowa kojarzyła się wyłącznie z typowo eleganckimi zestawieniami, my jednak postaramy się udowodnić Ci, że spódnicę ołówkową można nosić na wiele sposobów i nie trzeba przypisywać jej wyłącznie do klasycznych ubrań.

CHARAKTERYSTYKA SPÓDNICY OŁÓWKOWEJ

Spódnica ołówkowa jest obcisła i zwężana ku dołowi. Sięga ona do połowy, bądź lekko za kolano. Spódnica ta winna być noszona w talii, gdyż ma podwyższony stan. Posiada ona także lekkie wcięcie z tyłu. Doskonale pasuje do sylwetki typu KLEPSYDRA, gdyż podkreśla jej idealne proporcje. Ten krój spódnicy ma także właściwości optycznie wyszczuplające figurę typu GRUSZKA. Natomiast Kobiety, które mają figurę typu PROSTOKĄT, czyli tzw. chłopięcą sylwetkę, mogą dzięki ołówkowej wyeksponować więcej kobiecości.

Niestety nie wszystkie Kobiety mogą nosić ołówkową spódnicą, gdyż w niektórych przypadkach tylko podkreśla ona mankamenty figury. Jest tak na przykład w przypadku masywnych łydek, czy zbyt obfitej oponki na brzuchu. Należy również pamiętać o tym, by spódnicę tę dobrać do swojego wzrostu. Na tę kwestię szczególnie powinny zwrócić uwagę niższe panie, aby karykaturalnie nie zmienić proporcji swojego ciała. Powinny więc się one decydować na krótsze spódnice, tj. tuż nad kolana.

KRYTERIA WYBORU SPÓDNICY OŁÓWKOWEJ

Wybierając ołówkową spódnicę dla siebie powinnaś kierować się następującymi kryteriami:

  • Zdecyduj się tylko na taką spódnicę, która posiada z tyłu rozcięcie, aby móc się w niej swobodnie poruszać.
  • Podczas wyboru odpowiedniej spódnicy, postaraj się przymierzyć jej kilka rozmiarów tak, aby wybrana przez Ciebie spódnica delikatnie opinała biodra, jednak nie uciskała ich.
  • W celu mocnego podkreślenia linii talii, wybierz spódnicę z wysokim stanem, sięgającym aż nad pępek.
  • Jeżeli Twoim zdaniem ołówkowa spódnica zbyt bardzo ogranicza swobodę ruchów, zdecyduj się na taką, której tkanina posiada stretch.

ALTERNATYWY NOSZENIA OŁÓWKOWEJ SPÓDNICY

Zaczniemy od klasycznej możliwości noszenia spódnicy ołówkowej, tj. eleganckie stylizacje do biura, na spotkania służbowe, rodzinne przyjęcia, czy randki. W takich przypadkach ołówkowa najlepiej sprawdza się w towarzystwie eleganckiej koszuli, bluzki, czy stonowanym kolorystycznie golfikiem. Do takiego zestawienia rzecz jasna należy włożyć buty na obcasie, dzięki którym optycznie wysmukli się sylwetkę oraz wydłuży nogi.

Ołówkowa spódnica bez przeszkód może być zestawiana z casualowymi elementami garderoby tj. z T-shirtem, prześwitującą bluzką, czy nawet swetrem, które można, ale nie trzeba „wpuścić do środka” spódnicy. Panie posiadające długie nogi mogą sobie pozwolić na dobranie typowych trampków, czy adidasów, czy zwiększyć wygodę i funkcjonalność swojego looku.

STYLIZACJE Z OŁÓWKOWĄ SPÓDNICĄ

Pencil skirt black Spódnica czerwień Spódnica wytłaczana Burgundowa spódnica ołówkowa Spódnica ze skóry Spódnica typu pencilOłówkowa

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*