admin/ Czerwiec 26, 2017/ PORADY

Trafienie promocji czy wyprzedaży w sklepie to zawsze szansa dla każdego z nas by nieco zaszaleć i zrobić długo odkładane zakupy. Kto bowiem nie lubi kupować więcej za mniej? Prawda? Wszyscy, którzy lubią robić zakupy i polować na specjalne okazje z pewnością słyszeli już o outletach, czyli specjalnych sklepach, gdzie markowe ciuchy można kupić w dużo niższych i promocyjnych cenach przez cały rok.

Statystyki konsumenckie wskazują, że coraz więcej Polek i Polaków odwiedza outlety, gdzie zaopatrują się w dobrej jakości ubrania i nie tylko. Jest jednak także druga część społeczeństwa, która outletów unika ze względu na… No właśnie! Przez lata wokół tego specyficznego typu sklepów zdążyły urosnąć różne mity, które często nijak mają się do rzeczywistości. Dziś sprawdzimy i poddamy weryfikacji kilka z nich, zatem do dzieła!

Jednym z powszechnych mitów na temat robienia zakupów w outlcie jest przeświadczenie o tym, że znajdziemy tam ubrania używane, zniszczone czy z rożnego rodzaju wadami.

MIT! Należy pamiętać i rozróżniać, że outlet to nie sklep z używana odzieżą na wagę, a ubrania które do niego trafiają są nieużywane i pozbawione wad. Prawda jest taka, że w każdym sklepie, czy to w outlecie czy w markowym butiku możemy znaleźć ubranie z oderwanym guzikiem, naderwanym szwem czy zabrudzone makijażem podczas przymierzania. Nie ma to jednak żadnego związku z tym, że sklepy outletowe mają dużo niższe ceny.

W outlecie jest mały wybór, a odzież pochodzi ze starych kolekcji.

To kolejny MIT, bowiem wraz z rosnącą popularnością outletów i pojawiania się ich większej ilości na rynku, właściciele sklepów muszą utrzymać swoją ofertę świeżą i atrakcyjną dla klienta, zatem znajdziemy w nich odzież zarówno z poprzednich jak i z najnowszych kolekcji w jak najpełniejszej palecie rozmiarów.

W outlecie najczęściej kupimy ubrania bazowe.

W tym przypadku wszystko zależne jest od rodzaju outletu i asortymentu, który sprowadza jego właściciel. Poszukując dobrej jakości kurtki, torby czy płaszcza, liczymy się często z tym, że jest to inwestycja poniekąd na lata, dlatego chcemy by były to artykuły jak najlepszej jakości. Dzięki outletom, które mogą nam zaoferować odzież z poprzednich kolekcji nasza inwestycja może stać się jeszcze bardziej atrakcyjna. Odzież tzw. bazowa, czyli właśnie płaszcz czy kurtka przez wielu znanych projektantów tworzona jest tak, by nie traciła swojej wartości i stylu po jednym sezonie, dlatego bez problemu możemy znaleźć bardzo modne ubrania w promocyjnych cenach. Jest to jednak tylko jedna strona medalu, bowiem oprócz takiego bazowego asortymentu, wiele outletów oferuje nam również odzież zgodną z aktualnie panującymi trendami, a nawet wybiegającymi poza nie, w nietypowych barwach czy prezentującą niespotykany fason.

W outletach w naszym kraju nie znajdziemy odzieży znanych marek.

Dawno już minęły czasy Pewexów i kupowania dobrej odzieży za tzw. „Żelazną Kurtyną” i Polska jest częścią zachodniej cywilizacji, zatem nie ma potrzeby wyjazdu za granicę tylko po to by zakupić markowe ubrania. Outlet w naszym kraju nie wiele rożni się od outletu w Niemczech, Francji czy Hiszpanii.

Ceny w outlecie wcale nie są niskie.

To kolejne stwierdzenie, które jest ogromnie zależne od tego co kupujemy i jakimi środkami na zakupy dysponujemy, bowiem cena za produkt jest tematem bardzo relatywnym i indywidualnym. Zasadą outletu jest przede wszystkim sprzedaż wysokiej jakości towarów w niskiej cenie, dlatego w wielu sklepach na metkach cenowych podawana jest najczęściej cena oryginalna oraz cena po obniżce. Warto jednak pamiętać, że jeżeli chcemy kupić towar bardzo luksusowy i drogi, to nawet po obniżce jego cena może być wysoka dla wielu kupujących.

W ofercie outletów najczęściej znajdują się towary dla kobiet.

To kolejny mit powstały zapewne przez wzgląd na charakterystykę niektórych outletów, bowiem tak jak zwykłe sklepy, tak i outlet może być ukierunkowany na konkretny profil klienta. Są bowiem outlety z odzieżą dla kobiet, dla mężczyzn oraz sklepy, w których zaopatrzy się każdy. Warto również podkreślić, że mężczyźni również coraz częściej i chętniej korzystają z oferty outletów.